Ostim Teknopark II. Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ostim Teknopark II. Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu
26.06.2024, 00:00

Ostim Teknopark 2024 Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ostim Teknopark, bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Teşvik Ödülleri’ töreninde bünyesinde faaliyet gösteren firmaların başarılarını ödüllendirdi. Ödül töreninde 6 ana kategoride toplam 23 firma plaket ve kira indirimleri elde etti.

 

Ankara’da sahip olduğu merkezi konum ile AR-GE, yazılım, tasarım ve inovasyon faaliyetlerinin odak noktası olmayı hedefleyen Ostim Teknopark, bünyesindeki firmalara sunduğu sinerji ortamıyla, kümelenme faaliyetlerine de olanak sağlıyor. Bünyesinde faaliyet gösteren 180’i aşkın firmaya sağladığı avantajların yanında bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Teşvik Ödülleri’ ile firmaların; “İhracat, Fikri Sınai Mülkiyet Hakkı, Ar-Ge Yatırımı, Ar-Ge Geliri, Etkinlik Katılımı ve Kadın İstihdamı” alanlarında ortaya koydukları performansları ödüllendirildi. En yüksek kadın personel oranına sahip firmaları, en yüksek ihracat rakamına ulaşmış firmaları ve fikri sınai mülkiyet başarısına sahip firmaları ödüllendiren Ostim Teknopark ‘Teşvik Ödülleri’ ile firmalar arası rekabeti artırarak ülkemize katkı sağlamayı hedefliyor.

Ödül törenine OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkan Vekili Sıtkı Öztuna, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, Ostim Vakfı Genel Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu, OSTİM OSB Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akça, Ostim Teknopark Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Esra Yükseltürk, Gökhan Topal, OSTİM Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Demiral Akbar, Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar’ın yanı sıra Ostim Teknopark’ta faaliyet gösteren firmalar ve yöneticileri katıldı.

“Türkiye’de Üretimin Kalbi OSTİM”

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, konuşmasında OSTİM'in tam anlamıyla bir üretim sahası olduğunu vurguladı. "Basit bir civatadan en komplike sistemlere kadar her şeyin OSTİM'de 0'dan 100'e üretilebildiğini" belirten Aydın, Türkiye'de üretim faaliyeti gösteren tüm kamu ve özel kurumların üretim süreçlerinde OSTİM'e uğramak zorunda olduklarını ifade etti. Bu avantajdan tüm OSTİM firmalarının yanı sıra Ostim Teknopark firmalarının da yararlanmaları gerektiğini söyleyen Aydın, Ostim Teknopark yönetimine Teşvik Ödülleri adı altında yarattığı rekabet ortamı için teşekkür etti. Girişimcilerin ülkemize katkı sunacak her alanda rekabetçi olmalarının, Türkiye'nin kalkınma sürecinde son derece kritik ve önemli olduğunu da sözlerine ekledi. Aydın, OSTİM'in sunduğu bu eşsiz fırsatların firmaların üretim ve Ar-Ge kapasitelerini artırarak ulusal ve uluslararası arenada daha güçlü bir konuma gelmelerine katkı sağlayacağını belirtti. Ayrıca, OSTİM'in sanayi ve teknolojiye yaptığı yatırımların, Türkiye'nin ekonomik büyümesine ve sürdürülebilir kalkınmasına önemli bir destek sunduğunu ifade etti.

"Teşvik Ödülleri ile Firmalarımıza Destek Oluyoruz"

Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar açılış konuşmasında “Kurulduğumuzdan bugüne OSTİM OSB’den aldığımız büyük güçle hizmetlerimizi çeşitlendiriyor, fiziki alanlarımıza yenilerini ekliyoruz, bu güçle her mecrada hızlı ve sağlam bir şekilde ilerliyoruz. Çağlar, “Geçtiğimiz yıl 3 kategoride verdiğimiz ödüllerimizi bu sene 6 kategoriye çıkardık, gelenekselleştirdiğimiz Teşvik Ödülleri ile firmalarımızı önemli alanlarda rekabete teşvik ediyor, onların daha iyi sonuçlar elde etmelerine destek olmak istiyoruz, bu ödüller yalnızca plaketlerden ibaret değil, bugün ödül alan 23 firmamız, kira indirimleri elde etmiş oldular. Bu sayede başarıları doğru şekilde ödüllendirdiğimize inanıyorum.” diyerek Ostim Teknopark Teşvik Ödülleri’nin önemine vurgu yaptı.

Kategori

Firma

Kadın İstihdamı (15+ Personel)/Birinci

BEYES BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Kadın İstihdamı (15+ Personel)/İkinci

ÇEKİNO SAVUNMA ELEKTRONİK VE BİLİŞİM A.Ş.

Kadın İstihdamı (15+ Personel)/Üçüncü

SOLVERA YAZILIM HİZMETLERİ TİCARET A.Ş.

Kadın İstihdamı (6-15 Personel)/Birinci

ENSIGHT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

Kadın İstihdamı (6-15 Personel)/İkinci

DECE YAZILIM A.Ş.

Kadın İstihdamı (6-15 Personel)/Üçüncü

SORENTUM TEKNOLOJİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

İhracat

HSB TEKNOLOJİ MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ TİCARET LTD. ŞTİ

İhracat

PAVZA YAZILIM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

İhracat

AİX2 GAMES OYUN YAZILIM VE TEKNOLOJİ TİCARET LTD. ŞTİ.

Ar-Ge Yatırımı

SOLVERA YAZILIM HİZMETLERİ TİCARET A.Ş.

Ar-Ge Yatırımı

MİLTRON SAVUNMA VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

Ar-Ge Yatırımı

GGK TEKNOLOJİ A.Ş.

Ar-Ge Gelir/Birinci

NEXT SOFT YAZILIM A.Ş.

Ar-Ge Geliri/İkinci

ÇEKİNO BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

Ar-Ge Geliri/Üçüncü

LENORA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ.

FSMH (Fikri Sınai Mülkiyet Haklar)

DEBYE TECHNİC ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME MAKİNA İMALAT BİLİŞİM ENERJİ ÜRETİM MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.

FSMH (Fikri Sınai Mülkiyet Haklar)

TAELCO HAVACILIK VE SAVUNMA AŞ.

Etkinlik Katılımı (Ofis Alanlarında Faaliyet Gösteren) Birinci

BEYES BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Etkinlik Katılımı (Ofis Alanlarında Faaliyet Gösteren) İkinci

KUADRON BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ.

Etkinlik Katılımı (Ofis Alanlarında Faaliyet Gösteren) Üçüncü

ZENAM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ YAZILIM VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.

Etkinlik Katılımı (INNO:14)/Birinci

METRONOME BİLİŞİM YAZILIM DANIŞMANLIK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Etkinlik Katılımı (INNO:14)/İkinci

SİNOPSİS YAZILIM VE TEKNOLOJİ A.Ş.

Etkinlik Katılımı (INNO:14)/Üçüncü

IFFLOW YAZILIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.