PROTA TEKNOLOJİ ÜRETİM ATÖLYESİ

PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi, en çok ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanları ortak kullanıma açarak mükerrer satın alımların önüne geçen, girişimci firmalara yüksek teknolojili makine parkı ile hızlı prototipleme ve prototip geliştirme ve yetkinlik geliştirme hizmetleriyle ticarileştirme faaliyetlerini destekleme imkanı sunan bir teknoloji üretim atölyesidir.

Turuncu Bina'da buluan PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi 1000 m2 atölye ve 900 m2 ofis alanı ile;

• Girişimcilere/firmalara uygulamalı araştırma, açık inovasyon, hızlı prototipleme ve prototip üretimi ile birlikte teknik/teorik eğitimler, danışmanlık hizmetleri ve mentorluk destekleri ile bir üretim kültürü oluşturulmaktadır.
• Üyelik sistemi ile kullanıma açılacak olan PROTA; üyelerine doğru kaynaklar, mentorluk ve imalat endüstrisine erişim imkanları sağlayarak, erken aşamadaki girişimcilerin ve üreticilerin prototipten ürüne, sürdürülebilir işlere ve yurt içi/yurt dışı pazarına açılmalarına yardımcı olması için dizayn edilmiştir.

 

PROTA TEKNOLOJİ ÜRETİM ATÖLYESİ ÇAĞRISI

Uygulanabilir bir iş modeli oluşturmak için pilot bir çalışma olan potansiyel üyelerin PROTA hizmetlerinden yararlanabileceği bir çağrı programı dizayn edilip, 2022 Temmuz ayında çağrıya çıkıldı.

Program kapsamında 36 firma başvuru yapmış ve 25’i PROTA’da verilecek olan prototipleme, eğitim, mentorluk ve ticarileştirme hizmetlerinden yararlanmaya hak kazanmıştır.

AVANTAJLARI

• PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi topluluğu, girişimciler, üreticiler, yatırımcılar, mentorlar, mühendisler ve tasarımcılar ile eğitim ve endüstri üyelerinden oluşacaktır.
• Altyapı ve perspektiflerin çeşitliliği, inovasyonu teşvik ederek yaratıcı üretim ve işbirliği için fırsatlar doğuracaktır.
• Ürün geliştirme döngüsünü olabildiğince verimli ve kesintisiz hale getirmek için benzersiz bir üretim merkezine sahip olacaktır.
• 3D baskı makineleri, bir metal dükkanı ve daha fazlası dahil olmak üzere ürün tasarımı ve hızlı prototipleme için kaynak sağlayacaktır.
• PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi üyeleri için güçlü ve verimli etkinlikler, eğitimler, atölye çalışması, seminer ve diğer programlar hizmete sunulacaktır.
• Uzman danışmanlarımız, yeni ürün fikirlerini ölçeklendirilebilir işletmelere dönüştürmek için iş, imalat, mekanik, mühendislik ve tasarım hizmetleri alanlarında uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.
• Tasarım Danışmanları, teknikerler ve diğer personeller sorularınızı cevaplamak için orada olacaklardır

 

PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi’ne proje kapsamında temini yapılan makine ve ekipman listesi için tıklayınız.